Velehrad 2018 - pěší pouť

Krátký popis od mladé poutnice z Pivína:

Jako každý rok od roku 2013, tak i letos jsme se 4.7. vydali na pěší pouť na Velehrad. Někteří z nás vyšli z Vřesovic nebo Pivína, někteří zase z Klenovic nad Hanou anebo z Němčic na Hané. Společné setkání všech těchto skupin bylo okolo šesté hodiny ráno kousek od Pivína, na místě zvaném „Na Kandii“. Odtud jsme poté vyšli směrem do Němčic nad Hanou, dále přes Mořice, Pavlovice, Dřínov, kde jsme také vytáhli svoje první zásoby jídla. Poté jsme směřovali do Medlova, Zborovic a Zdounek. Tam jsme si mohli říct, že jsme v polovině naší cesty. Zajímavostí bylo, že skoro v každé zmíněné obci, jsme se u někoho známého zastavili, popovídali si, a především se občerstvili. A protože jsme byli na pouti, tak se také z Vřesovic nesl křížek. Ten, kdo byl vpředu skupiny, ho nesl a kdykoliv jsme minuli nějaký kříž u cesty, křížek převzal další poutník. Nás poutníků bylo 28, a to od 11 do 67 let.

Ze Zdounek jsme pokračovali přes Chřiby do Modré. Nejvíce nám pouť ztěžovalo horko. Za Zdounkama se do nás silně opíralo polední slunce a my byli rádi, když jsme se po asi 2 kilometrech mohli schovat do stínu stromů. Na Bunči jsme si dali malou přestávku na pivo nebo kofolu a potom vyrazili na poslední etapu naší poutě. Cílem bylo dojít do Modré a odtud na Velehrad. Čím více jsme se přibližovali k cíli, tím víc se začínaly ozývat naše nohy. Cesta začala být únavná a nekonečná. Proto, jakmile jsme minuli ceduli Modrá, zapadli jsme do jedné z hospod a dali si další zasloužené občerstvení. Potom už jsme s radostí, že jsme téměř na Velehradě, došli ani ne poslední 2 kilometry. V cíli naší pouti jsme byli okolo půl sedmé večer.

Jakmile jsme se ubytovali ve zdejší škole, zcivilizovali se a spočítali všechny puchýře na nohách, vyrazili jsme na koncert  v rámci „Dnů lidí dobré vůle“. Potom už každý odpočíval podle svého gusta. Někdo šel na další koncert, někdo zase na kolotoče a někdo spát.

Další den, tedy ve čtvrtek 5.7. na Slavnost sv. Cyrila a Metoděje, jsme se všichni společně zúčastnili hlavní mše svaté před velehradskou bazilikou. Naši pěší skupinu rozšířili 3 poutníci cyklisté, kteří přijeli z Klenovic a jeden poutník, který putoval z Pivína na Velehrad přes noc a také posádky doprovodných vozidel. Po mši sv. jsme se už rozjeli do svých domovů plni silných, ale pěkných zážitků a se 44 kilometry v nohách.

 • Hody v Pivíně

  V neděli 28. 4. 2019  budeme slavit hody ke svátku sv. Jiří, patrona pivínského kostela. Mši svatou v 10.30...

 • Postní doba

  Kdo se modlí, ať se postí. Kdo se postí, ať je milosrdný.

  Svátost smíření - sobota 13.4. v 10.30.
 • Opravy kostela

  S výmalbou kostela, která proběhla v roce 2014, byly odstartovány další úpravy liturgického prostoru, především zajištění a...

 • Velikonoce 2019

  Pořad bohoslužeb o Velikonocích

  Zelený...

 • Velehrad 2018 - pěší pouť

  Krátký popis od mladé poutnice z Pivína:

  Jako každý rok od roku 2013, tak i letos jsme se 4.7. vydali na pěší pouť na...