Velehrad 2019 - 1150 let od smrti sv. Cyrila

Již tradiční pěší pouť poutníků z Vřesovic, Němčic nad Hanou, Pivína, Klenovic na Hané a okolí…

Stejně jako poslední 2 roky, i letos jsem 4. července šla na pěší pouť na Velehrad. Na „Kandii“ nad Pivínem jsme se v šest hodin ráno sešli s poutníky z Vřesovic, a dál pokračovali do Němčic nad Hanou. Tam na nás u Vrbů čekal teplý čaj, výborná buchta a samozřejmě také dobrá slivovice. Posilněni jsme se vydali směrem na Velehrad. Dohromady nás bylo 23 poutníků.

Počasí nám přálo – bylo to totiž domluvené s těmi nahoře ;) – a cesta velmi příjemně ubíhala. Jako vždy jsme měli krátkou přestávku v Dřínově na návsi, a ani jsme se nenadáli a byli jsme v půlce naší cesty, ve Zborovicích. Před výstupem na Bunč jsme ve Zdounkách ve stínu kostelní věže dojedli poslední zásoby. Zde nás také uvítal místní pan farář a nabídl nám tekoucí vodu na své faře. Občerstveni jsme vyšli vstříc Chřibům. Před vysněnou odměnou na Bunči – pivo nebo kofola – jsme měli zastávku u obrázku Panny Marie, který sem v roce 2013 umístili „tátové“ této pěší poutě. Po přestávce na Bunči jsme už lehce seběhli do Modré, a v 19.30 jsme všichni sice unavení cestou a sluníčkem, ale šťastní, seděli na nádvoří u baziliky a byli součástí koncertu Dnů lidí dobré vůle.

Další den jsme se účastnili slavnostní mše svaté, která se nesla v duchu připomenutí 1150 let od smrti sv. Cyrila v Římě. Celebrantem a kazatelem této mše byl apoštolský nuncius a diplomatický zástupce Vatikánu v ČR Charles Daniel Balvo.

Na slavnostní mši, u obrázku Panny Marie, anebo jen písněmi po cestě jsme chválili Boha…

Klára

 • Velehrad 2019 - 1150 let od smrti sv. Cyrila

  Již tradiční pěší pouť poutníků z Vřesovic, Němčic nad Hanou, Pivína, Klenovic na Hané a okolí…

  Stejně jako...

 • Opravy kostela

  S výmalbou kostela, která proběhla v roce 2014, byly odstartovány další úpravy liturgického prostoru, především zajištění a...

 • Advent 2019

  Mše svaté ve všední dny v adventu:
  středa - 18.00
  pátek - 17.00 - rorátní - vemte si s sebou lampičky!

 • P. Augustin Ladislav Gazda OSB

  Dne 19. června 2019 zemřel pivínský rodák P. Augustin Ladislav Gazda OSB, převor - administrátor Benediktinského...

 • Keš 300 let

  V roce 2016 jsme oslavili 300. výročí postavení pivínského kostela a při této příležitosti byla na svátek sv. Jiří, patrona...