Modlitba za Ukrajinu

V pátek 25.3.2022 během kající bohoslužby papež František zasvětí Ukrajinu a Rusko Neposkvrněnému srdci Panny Marie. Papež zve všechny věřící k této modlitbě, v Pivíně se připojíme při mši sv. v 17.00.

Čeští a moravští biskupové jednoznačně odsuzují ruskou agresi na Ukrajinu a vyjadřují svou plnou podporu Ukrajině. Rozhodli, aby byl při bohoslužbách v neděli 27.února 2022 použit mešní formulář „V době války nebo rozvratu“ spolu s II. eucharistickou modlitbou „O smíření“, k této prosebné mši sv. byly také připraveny přímluvy. Na tento den byla vyhlášena kostelní sbírku ve prospěch konta Charity ČR na pomoc Ukrajině. V naší farnosti výnos sbírky činil 10.524,-.  Pán Bůh zaplať!

Biskupové se připojili k výzvě papeže Františka, aby v den Popeleční středy 2.března věřící nabídli své posty a modlitby za Ukrajinu:
"Vyzývám všechny, aby z Popeleční středy učinili Den půstu za mír. Povzbuzuji k tomu zejména věřící, aby se v onen den intenzivně věnovali modlitbě a postili se. Kéž Královna pokoje chrání svět před válečným šílenstvím,“ vyzval 23.2.2022 při pravidelné generální audienci papež František.

 Z výzvy Svjatoslava Ševčuka, arcibiskupa ukrajinské řeckokatolické církve, k půstu a modlitbě na Popeleční středu: "Nechť Bůh přijme náš půst a naše modlitby, Bože, sjednoť nás všechny, aby život zvítězil nad smrtí a společná modlitby na celém světě přinesla mír na Ukrajině."

Kam dál?
Modlitba za Ukrajinu
Prohlášení České biskupské konference k aktuální situaci na Ukrajině
Sbírky na pomoc UkrajiněCharitaČlověk v tísniPomáhej Ukrajině
Papež František: Jménem Božím vás žádám, zastavte tento masakr
Papež František: Svatý stolec je připraven udělat cokoli, aby se dal do služeb míru
Papež František osobně jednal kvůli válce na Ukrajině na ruském velvyslanectví ve Vatikánu
Papež František: Kdo vede válku, spoléhá a ďábelskou logiku

 • Modlitba za nového arcibiskupa

  Bože, Dobrý pastýři,

  svěřujeme ti jmenování nového olomouckého arcibiskupa a prosíme:
  veď svým...

 • Neděle Božího slova 2023

  3. neděli v mezidobí ustanovil papež František jako Neděli Božího slova, letos připadá na 22. ledna.

 • Tříkrálová sbírka 2023

  Tříkrálová sbírka ve prospěch Charity v naší obci letos proběhla 14.ledna. Velké poděkování patří...

 • Synodální proces

  Papež František zahájil v katolické církvi tzv. synodální proces. Synoda je slovo vycházející z řečtiny a znamená společnou...

 • Žhavé aktuality

  Ve čtvrtek 2.února na Slavnost Uvedení Páně do chrámu bude mše sv. v 19.00, a to za živé a zemřelé ženy z naší...