Tříkrálová sbírka 2019V neděli 6.ledna 2019 proběhla v naší obci Tříkrálová sbírka. Ve prospěch Charity bylo vykoledováno 23 928 Kč. Děkujeme všem, kteří tuto sbírku podpořili!

Letos jsme se vydali na sbírku v novém čase a to kolem nedělního poledne. Počasí nám vcelku přálo, až na poněkud silnější vítr, především na okrajích Pivína. Než nám v jednotlivých domech otevřeli, tak jsme si s chutí zopakovali koledy, a dokonce se přiučili i jednu novou, tu z pohádky Anděl Páně 2. Protože někteří z nás již koledovali poněkolikáté, bylo možné srovnat, že nám lidé otevírali častěji a řekl bych, že nás viděli rádi. To se kladně projevilo i na nasbírané částce. Jako pomoc z hůry jsme pak vnímali, že tři rodiny se právě vracely domů, když už jsme chtěli odejít, a dvě na nás čekaly než přijdeme, aby mohly zase odjet. Zlatým hřebem pak byla bankovka přilepená na vstupních dveřích domu s věnování "Tříkráloví koledníci". To potěší!!!

Kam dál?
Tříkrálová sbírka


Pozdrav z Ukrajiny

Chvála Ježíši Kristu!
Vážení dobrodinci, obrací se k Vám 78letá Anna, které Vy pomáháte...

Tak začíná dopis paní Anny z Ukrajiny, kterou naše farnost podporuje v rámci projektu Důstojný život. Originál dopisu i jeho český překlad si můžete přečíst na nástěnce v kostele. Na závěr svého pozdravu uvádí:

Snažím se každý den chodit na mši svatou, kde můžu odpočinout a obohatit se.
Ještě jednou Vám děkuji za podporu.
Každý den se za Vás modlím.
S úctou Anna M.

Velehrad 2018 - pěší pouť

Krátký popis od mladé poutnice z Pivína:

Jako každý rok od roku 2013, tak i letos jsme se 4.7. vydali na pěší pouť na Velehrad. Někteří z nás vyšli z Vřesovic nebo Pivína, někteří zase z Klenovic nad Hanou anebo z Němčic na Hané. Společné setkání všech těchto skupin bylo okolo šesté hodiny ráno kousek od Pivína, na místě zvaném „Na Kandii“. Odtud jsme poté vyšli směrem do Němčic nad Hanou, dále přes Mořice, Pavlovice, Dřínov, kde jsme také vytáhli svoje první zásoby jídla. Poté jsme směřovali do Medlova, Zborovic a Zdounek. Tam jsme si mohli říct, že jsme v polovině naší cesty. Zajímavostí bylo, že skoro v každé zmíněné obci, jsme se u někoho známého zastavili, popovídali si, a především se občerstvili. A protože jsme byli na pouti, tak se také z Vřesovic nesl křížek. Ten, kdo byl vpředu skupiny, ho nesl a kdykoliv jsme minuli nějaký kříž u cesty, křížek převzal další poutník. Nás poutníků bylo 28, a to od 11 do 67 let.

Ze Zdounek jsme pokračovali přes Chřiby do Modré. Nejvíce nám pouť ztěžovalo horko. Za Zdounkama se do nás silně opíralo polední slunce a my byli rádi, když jsme se po asi 2 kilometrech mohli schovat do stínu stromů. Na Bunči jsme si dali malou přestávku na pivo nebo kofolu a potom vyrazili na poslední etapu naší poutě. Cílem bylo dojít do Modré a odtud na Velehrad. Čím více jsme se přibližovali k cíli, tím víc se začínaly ozývat naše nohy. Cesta začala být únavná a nekonečná. Proto, jakmile jsme minuli ceduli Modrá, zapadli jsme do jedné z hospod a dali si další zasloužené občerstvení. Potom už jsme s radostí, že jsme téměř na Velehradě, došli ani ne poslední 2 kilometry. V cíli naší pouti jsme byli okolo půl sedmé večer.

Jakmile jsme se ubytovali ve zdejší škole, zcivilizovali se a spočítali všechny puchýře na nohách, vyrazili jsme na koncert  v rámci „Dnů lidí dobré vůle“. Potom už každý odpočíval podle svého gusta. Někdo šel na další koncert, někdo zase na kolotoče a někdo spát.

Další den, tedy ve čtvrtek 5.7. na Slavnost sv. Cyrila a Metoděje, jsme se všichni společně zúčastnili hlavní mše svaté před velehradskou bazilikou. Naši pěší skupinu rozšířili 3 poutníci cyklisté, kteří přijeli z Klenovic a jeden poutník, který putoval z Pivína na Velehrad přes noc a také posádky doprovodných vozidel. Po mši sv. jsme se už rozjeli do svých domovů plni silných, ale pěkných zážitků a se 44 kilometry v nohách.

Keš 300 let

Příznivcům geocachingu oznamujeme, že 24.4.2016, na svátek sv. Jiří , patrona pivínského kostela, byla spuštěna keš s názvem 300 let, která je věnovaná výročí kostela.
Pokud jste zatím geocachingu nepropadli nebo jej ani neznáte, seznamte se s ním právě teď touto keší, při jejímž hledání můžete obdivovat náš kostel. Geocaching totiž přináší dobrodružství, zábavu i poučení, navštívíte místa, kam by vás nikdy nenapadlo jít a poznáte různé známé i zapomenuté skvosty naší krajiny. Návod jak začít, najdete zde:geocaching

 • Keš 300 let

  Příznivcům geocachingu oznamujeme, že 24.4.2016, na svátek sv. Jiří , patrona pivínského kostela, byla spuštěna keš s názvem 300...
 • Tříkrálová sbírka 2019  V neděli 6.ledna 2019 proběhla v naší obci Tříkrálová sbírka. Ve prospěch Charity bylo vykoledováno 23 928 Kč....
 • Velehrad 2018 - pěší pouť

  Krátký popis od mladé poutnice z Pivína:

  Jako každý rok od roku 2013, tak i letos jsme se 4.7. vydali na pěší pouť na...

 • Pozdrav z Ukrajiny

  Chvála Ježíši Kristu!
  Vážení dobrodinci, obrací se k Vám 78letá Anna, které Vy pomáháte...

  Tak začíná...

 • Opravy kostela

  S výmalbou kostela, která proběhla v roce 2014, byly odstartovány další úpravy liturgického prostoru, především zajištění a...