Žhavé aktuality

Od neděle 27.12. 2020 je na základě vládních opatření ze dne 23.12.2020 povolen na bohoslužbách takový počet účastníků, který v daném kostele nepřekročí 10% míst k sezení. Bohoslužeb se v našem kostele může tedy účastnit 12 osob. Mše sv. budou i v sobotu v 18.00 s nedělní platností. Zúčastnit se mohou ti farníci, kteří mají úmysl mší sv., a další farníci po vzájemné dohodě do naplnění povoleného počtu. Děkujeme za vstřícnost při střídání na bohoslužbách.

Pokud se nemůžeme účastnit mše sv. s nedělní platností  (sobota/neděle) v kostele, budeme podobně jako na jaře slavit neděli v rodinném kruhu - domácí liturgií, soustředěným sledováním bohoslužeb v přímém přenosu v mediích (TV Noeradio Proglas) nebo online. Nejen pro děti mohou být inspirativní nedělní videokázání.

Na výzvu Stálé rady České biskupské konference všechny zveme, aby se připojili k modlitbě růžence za ukončení pandemie COVID-19, za zdravotnický personál, všechny nemocné, opuštěné a seniory, aby v těchto obtížných časech nalezli útěchu. Sjednotit se můžeme při modlitbě na tento úmysl každý večer ve 20.00 hodin. Podobně nás vyzývá i arcibiskup J.Graubner: Věnujme čas adoraci a modlitbě růžence

Od 10.9.2020 platí povinnost nosit roušky také v kostelích při bohoslužbách. Při pozdravení pokoje si nepodáváme ruku, ale pozdravíme se úklonem hlavy a milým pohledem. Ke sv. přijimání přistupujeme v roušce, přijmeme na ruku a po odstoupení stranou vložíme hostii do úst.

Kam dál?
Zpráva na www.cirkev.cz z 23.12.2020
Zpráva na www.cirkev.cz z 9.9.2020

 • Tříkrálová sbírka 2021

  Do průběhu Tříkrálové sbírky v roce 2021 zasáhla pandemie nemoci covid-19 a v souvislosti s ní přijatá opatření. Vzhledem ke...

 • „Povídání před kostelem“

  Milí přátelé farníci,
  po nedělní mši svaté zpravidla neběžíme hned domů, ale zastavíme se spolu před kostelem, hloučky...

 • Opravy kostela

  S výmalbou kostela, která proběhla v roce 2014, byly odstartovány další úpravy liturgického prostoru, především zajištění a...

 • Žhavé aktuality

  Od neděle 27.12. 2020 je na základě vládních opatření ze dne 23.12.2020 povolen na bohoslužbách takový...

 • Keš 300 let

  V roce 2016 jsme oslavili 300. výročí postavení pivínského kostela a při této příležitosti byla na svátek sv. Jiří, patrona...